TEATR W NASZEJ SZKOLE

Strona główna » Aktualności » TEATR W NASZEJ SZKOLE

Dziś z wizytą do naszej szkoły przyjechali studenci Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie oraz  uczniowie szkół średnich z Częstochowy działający w Kole Teatralno-Naukowym przy tej uczelni. Z tej okazji gościliśmy w szkole inicjatorów tej imprezy Przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Pilica panią Barbarę Przybylik oraz panią Iwonę Sikorę Kierownika Referatu i Promocji naszej Gminy. Oprócz uczniów naszej szkoły z zaproszenia skorzystały jeszcze dzieci z Przedszkola w Pilicy. Odwiedziły nas, by wziąć udział we wspaniałym przedstawieniu, później we wspólnej zabawie.

Młodzi aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie edukacyjne „ Kłopoty Smerfów” – opowieść o zmartwieniach i  problemach małych, niebieskich stworzeń. To barwne przedstawienie z  piękną scenografią, zabawnymi  dialogami, piosenkami i tańcami w wykonaniu studentów bardzo podobało się wszystkim zebranym.

Po przedstawieniu przyszła kolej na drugą, równie przyjemną część. Młodzi wykonawcy porwali dzieci do wspólnej zabawy. Była nauka tanecznych kroków oraz inne zabawy przy muzyce.

Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Karolina Skrzypiciel - była uczennica naszej szkoły - dziś studentka częstochowskiej uczelni.  Na koniec aktorzy otrzymali oprócz gromkich, zasłużonych braw podziękowania w postaci dyplomów, które wręczyła w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Pilica  pani Iwona Sikora.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2017-06-09 12:06:50