Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole

Strona główna » Aktualności » Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole

"Nie ma śmieci - są surowce!" pod takim hasłem obchodzona jest w całej Polsce Akcja Sprzątania Świata. Jak co roku w trzeci weekend września ludzie na całym świecie promują ekologiczne działania. Nasza społecznść szkolna zawsze bardzo aktywnie uczestniczy w tych obchodach. Korytarz szkolny zdobią plakaty i rysunki tematyczne, a ucznowie klasy VI przypomnieli informacje związane z tym dniem:  

„Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Iana Kiernana, australijskiego żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia".

Po krótkim apelu uczniowie wraz z wychwawcami wyszli na spacer po najbliższej okolicy, aby zbierać śmieci. Spacer i działania ekologiczne na świeżym powietrzu sprawiały uczniom wiele radości. Wielu uczniów bardzo wnikliwie przeszukiwało teren za boskiem szkolnym, a swoje efektem prezentują na poniższych zdjęciach.    

czytano: 743 razy

autor: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2017-09-15 19:16:58

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Dzwono-Sierbowice 2, 42-436 Pilica
e-mail: dzwonosierbowice@poczta.onet.pl

tel.: 32 6735005
e-mail: biuro@sp3dzwonosierbowice.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna