Pierwsza lekcja jazdy konnej!

Strona główna » Aktualności » Pierwsza lekcja jazdy konnej!

W czwartek, 26 października 2017r. uczniowie kl. IV wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Udorzu. Celem wyjazdu było zdobycie nowej wiedzy na temat życia koni poprzez poznanie środowiska, w którym żyją. Uczniowie bardzo chętnie słuchali opowieści o tych inteligentnych zwierzętach.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie stadniny – uczniowie oglądali stajnie, w których mieszkają konie, a potem udali się na ogromne pastwisko - miejsce ich wypasania. Wszyscy z wielka radością głaskali konie, które również bardzo chętnie podchodziły do ogrodzenia, przy którym stały dzieci. Dzieci poznały też innych mieszkańców stajni, dwa koty i psa, które chętnie towarzyszyły im podczas całej wizyty.

Jednak najważniejszą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją była przejażdżka konno! Dzieci zabezpieczone w kaski ochronne i przy eskorcie panów instruktorów miały możliwość przejażdżki na prawdziwym, dużym koniu. Wcześniej zostały zapoznane ze sprzętem jeździeckim oraz z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas kontaktu z tymi dużymi zwierzętami.

Na zakończenie odbyło się pieczenie kiełbasek na ogniu w przepięknej altanie.

Wycieczka do stadniny koni była dużym przeżyciem dla dzieci, zwłaszcza dla tych, które jeszcze nigdy nie miały okazji spróbować jazdy konno. Poza tym, wizyta w stajni to dla uczniów wspaniałe doświadczenie, a lekcja poza klasą oraz bliski kontakt ze zwierzętami jest, z pewnością, atrakcyjną formą zdobywania wiedzy, która umożliwia rozwój rozmaitych zainteresowań i wskazuje dzieciom ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu.

W tym dniu również uczniowie kl. VI i VII uczestniczyli w wyjeździe do kina w Wolbromiu na film pt „Twój Vincent”.

data dodania: 2017-10-29 22:13:35