Dzień Głośnego Czytania

Strona główna » Aktualności » Dzień Głośnego Czytania

27 października 2017r. odbyło się w naszej szkole po raz kolejny Głośne Czytanie. W spotkaniu uczestniczyli pani Dyrektor Alicja Baran, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie z klas IV – VII.

Pani dyrektor Alicja Baran przeczytała uczniom fragmenty międzynarodowego bestseleru z serii „Dzienniczek cwaniaczka” Kinney Jaffa – najpoczytniejszej serii wszechczasów, zachęcając do przeczytania całej serii.  Seria książek idealnie trafia w potrzeby młodzieży pozwalając im odnaleźć się w świecie, który ich rozumie i powala pokonać problemy. Książki przepełnione są humorem i rozśmieszają nie tylko młodzież do łez. Książki z tej serii mają unikatowy, komiksowy charakter.

Pani Monika Dziedzic czytała książkę pt. „Klub poszukiwaczy przygód” Agnieszki Stelmaszyk. To jedna z tych pozycji książkowych, które wciągną dzieci, nastolatków i dorosłych, lubiących literaturę przygodową.

Bohaterowie są uczniami piątej klasy, którzy mają swoisty talent do kłopotów i ściągania na siebie uwagi. Ich problemy i podejście do świata pokrywają się z tymi, jakie z reguły dotyczą dzieci w ich wieku… marudzący rodzice, nagły zanik pamięci przed tablicą, szlabany i nieznośne młodsze rodzeństwo… Są one przedstawione w tak ciekawy i humorystyczny sposób, że czasem nie sposób się nie uśmiechnąć przy lekturze.  Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest pełna śmiesznych sytuacji i dialogów, obfituje w liczne zwroty akcji i zaskakujące zakończenie.

data dodania: 2017-11-01 08:55:18