Obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

Strona główna » Aktualności » Obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość upamiętniająca Święto Odzyskania Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas VI i VII.   Uczniowie przedstawili ważne etapy w historii Polski, rozpoczynając od czasów potężnego Królestwa Polskiego, poprzez trudny okres rozbiorów, aby zakończyć radosnym momentem Odzyskania Niepodległości. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu  szkolnego chóru. Społeczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Święto obchodzone w naszej ojczyźnie 11 listopada przypomina nam, jak ważna jest wolność dla każdego człowieka i to, z jakim trudem została zdobyta. Z szacunkiem pochylamy głowy nad wszystkimi, którzy za niezależność Polski walczyli i którzy za Nią ginęli.

data dodania: 2017-11-17 14:32:42