Poranek wielkanocny

Strona główna » Aktualności » Poranek wielkanocny

Z okazji zbliżających się świąt  Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel. Celem spotkania było przypomnienie  wszystkim polskich  tradycji i zwyczajów związanych z dawną i współczesną Wielkanocą. Uczniowie opowiedzieli nam o współczesnych zwyczajach związanych z tymi świętami, ale także przedstawili te zapomniane, które nie przetrwały do dziś. Dowiedzieliśmy się na czym polegało wielkie grzechotanie,  wieszanie śledzia, pogrzeb żuru czy topienie Judasza.

Na koniec wszyscy podzielili się jajkiem, składając sobie świąteczne życzenia.

Apel nie tylko wzbogacił wiedzę uczniów i przypomniał jak ważne jest kultywowanie polskich tradycji, ale przede wszystkim  wprowadził  w świąteczną atmosferę. Na uwagę zasługiwała  również okolicznościowa  dekoracja przygotowana przez uczniów klasy VII.

data dodania: 2018-03-28 22:00:20