XVII Gminny Konkurs Recytatorski przeszedł do historii

Strona główna » Aktualności » XVII Gminny Konkurs Recytatorski przeszedł do historii

Już kolejny raz w naszej szkole odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pilica pana Artura Janosika konkurs mający na celu zainteresowanie młodego pokolenia sztuką żywego słowa, rozwijanie zainteresowań literackich i prezentację umiejętności recytatorskich uczniów naszej gminy. 0twierając konkurs dyrektor szkoły pani Alicja Baran przywitała gości, którzy oceniali recytatorów pod względem doboru repertuaru, interpretacji, kultury słowa i ogólnego wrażenia artystycznego. Do konkursu przystąpiło 28 uczniów w trzech kategoriach wiekowych prezentując bardzo wysoki poziom.

Oto skład jury:

- Sekretarz Miasta i Gminy Pilica – pani Anna Kulczak,

- Dyrektor Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół w Pilicy – pani Barbara Dąbrowa,

- Przedstawiciel Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy – pani Renata Kowalczyk,

- Instruktor teatralny z MOK w Zawierciu – pani Martyna Ptak.

Laureatami konkursu zostali :

W kategorii klas I – III

Hubert Nowakowski z ZSP  w Wierbce

Kinga Kowalik z SP nr 3 w Dzwono - Sierbowicach

Wyróżnienia otrzymali :

Maciej Zdeb z ZSP w Wierbce

Oliwia Banach z SP nr 3 w Dzwono – Sierbowicach

Amelia Błażkiewicz z SP nr 1 w Pilicy

W kategorii klas IV – VI

Julia Sobota z SP nr 3 w Dzwono – Sierbowicach

Cyprian Perek z SP nr 1 w Pilicy

Wyróżnienia otrzymali :

Julia Sendra z ZSP w Wierbce

Wojciech Latacz z ZSP w Wierbce

Kinga Szota z SP nr 3 w Dzwono – Sierbowicach

Natalia Słonina – Pawlik z SP nr 1 w Pilicy

W kategorii klasy VII – VIII

Nikola Rozlach z SP nr 1 w Pilicy

Kacper Szelong z SP nr 3 w Dzwono - Sierbowicach

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe i dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pilica. Laureaci zakwalifikowali się do etapu powiatowego w Zawierciu. W przerwie konkursu, zespół taneczny ,, Iskierki ‘’ przedstawił kilka układów tanecznych co pozwoliło odetchnąć od napięcia konkursowego. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała gościom za przybycie, nauczycielom za przygotowanie uczniów, uczniom za występy i zaprosiła wszystkich już dziś na rok następny. Wszyscy stanęli tradycyjnie do pamiątkowego zdjęcia.

data dodania: 2018-04-10 09:54:39