Katowice – miejsce nauki i rozrywki

Strona główna » Aktualności » Katowice – miejsce nauki i rozrywki

10 kwietnia udaliśmy się  na wycieczkę do Katowic. Głównym jej celem było uczestnictwo w wykładzie naukowym na  temat jednego z żywiołów – powietrza.

Dowiedzieliśmy się z czego składa się powietrze, jakie ma właściwości, gdy pozostaje w spoczynku i gdy się porusza. Mieliśmy możliwość przekonać się,  czy Piotruś z wiersza Jerzego Ludwika Kerna miał rację, chcąc zostać powietrzem, ponieważ ono nic nie musi robić. W tym celu pod okiem wykładowcy wykonywaliśmy różne  eksperymenty. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie, przez godzinę mogliśmy poczuć się jak prawdziwi studenci.

Korzystając z okazji pobytu w tym mieście, wybraliśmy się do kina na film  „ Cudowny chłopak” oraz do największego parku trampolin na Śląsku Jumpcity.

To kolejny bardzo atrakcyjny wyjazd, podczas którego połączyliśmy naukę i zabawę. Wzbogaceni w nową wiedzę, zrelaksowani, ukulturalnieni  w doskonałych humorach wróciliśmy do domu.

data dodania: 2018-04-11 21:39:37