WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

Strona główna » Aktualności » WITAJ MAJOWA JUTRZENKO!

Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było i w tym roku. W dniu 27 kwietnia 2018r. odbyła się uroczysta akademia związana z Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie uczniowie klasy V zaprezentowali program upamiętniający wydarzenia z roku 1791. Wiersze, recytowane z wielkim zaangażowaniem, przeplatane były pieśniami patriotycznymi w wykonaniu chóru szkolnego. Po zakończeniu programu głos zabrała Pani Dyrektor- Alicja Baran, dziękując uczniom za piękne zaprezentowanie utworów literackich i muzycznych oraz nauczycielom za przygotowanie tej akademii. Dzięki tej uroczystości odpowiedzieliśmy sobie na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Naród, Wolność. Przypomnieliśmy sobie, jak ważne jest to wydarzenie w historii naszego kraju. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Pamiętajcie o tym.

data dodania: 2018-04-28 15:45:43