SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Strona główna » Aktualności » SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

16 maja w naszej szkole odbył się po raz drugi - Szkolny Dzień Bezpieczeństwa, którego celem było  uświadomienie wszystkim, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym, ale i w naszym codziennym życiu. Do realizacji tak szczytnych celów zostali poproszeni specjaliści, którzy na co dzień zajmują się tą tematyką i mają do czynienia z takimi zdarzeniami.

Jako pierwsi z uczniami spotkali się policjanci: st. sierż. Grzegorz Welon i st. sierż. Przemysław Wieja. Zapoznali całą społeczność szkolną z zagrożeniami, które na nich czyhają w życiu codziennym, a szczególnie w okresie wakacyjnym. Uczniowie dowiedzieli się również z jakimi konsekwencjami w przyszłości mogą się spotkać w wyniku nieodpowiedzialnych zachowań popełnionych w wieku szkolnym.

Kolejnymi osobami, które wzbudziły bardzo duże zainteresowanie byli panowie strażacy, którzy przebierali się w różne stroje (kombinezony ochronne) używane podczas różnych akcji ratunkowych. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć strażaków ratowników oraz usłyszeć wiele ciekawych informacji, które w bardzo przyjazny sposób przekazywał Dowódca Jednostki Ratownictwa Gaśniczego mł. bryg. Krzysztof Szczerba z PSP w Zawierciu.

Podsumowaniem Szkolnego Dnia Bezpieczeństwa była prelekcja i pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Panowie Tomasz Struzik i Kamil Kaźmierczak omówili i pokazali właściwe zachowania podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mogli również sami sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie.

Podczas spotkań ze wszystkimi specjalistami uczniowie zadawali wiele pytań i przejawiali bardzo duże zainteresowanie, co pozwala stwierdzić, że takie imprezy są bardzo ciekawe i potrzebne. Dziękujemy gościom za przybycie i dostarczenie wielu ciekawych wrażeń.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 1980 razy