Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

Rajd pieszy z Mirowa do Bobolic

Strona główna » Aktualności » Rajd pieszy z Mirowa do Bobolic

23 października uczniowie kl. IV i V udali się na wycieczkę do Mirowa i Bobolic.

Wycieczkę rozpoczęliśmy w Mirowie, gdzie na skalistych, wapiennych wzgórzach znajdują się ruiny zamku. Powstał on w XIV wieku, jako strażnica zbudowana z inicjatywy Króla Kazimierza Wielkiego. Podziwialiśmy wyniosłą basztę i część mieszkalną na szczycie skały oraz rozpościerające się dalekie widoki na pasmo ostańców wapiennych zwanych Mirowskimi Skałami.

Do sąsiedniego zamku w Bobolicach udaliśmy się wędrując malowniczą Grzędą Mirowsko- Bobolicką. Podziwialiśmy niewysokie wzgórza i wapienne skałki, a także pająka żyjącego w jaskini Stajnia, w której odkryto najstarsze w Polsce szczątki Neandertalczyka. Po niedługim choć bardzo emocjonującym marszu dotarliśmy do Bobolic. Tam również wysłuchaliśmy ciekawych opowieści pana przewodnika, a następnie wróciliśmy do Mirowa, skąd pojechaliśmy na warsztaty tkactwa.

Uczniowie mieli okazję własnoręcznie  wykonać dla siebie zakładkę do książki lub bransoletkę z włóczki. Była to bardzo praktyczna lekcja, która przypadła im do gustu. Wielu stwierdziło, że po powrocie do domu na pewno jeszcze niejeden raz powtórzą takie zajęcia, tym razem w gronie rodzinnym. Mamy nadzieję, że uda im się zrealizować zamierzony plan ;-)     

Po tak miło spędzonym czasie wróciliśmy do szkoły. Może pogoda nie była wymarzona, ale przynajmniej nie padało – nawet kilka razy pojawiło się słoneczko!

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 793 razy

autor: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2018-10-23 20:15:59

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Dzwono-Sierbowice 2, 42-436 Pilica
e-mail: dzwonosierbowice@poczta.onet.pl

tel.: 32 6735005
e-mail: biuro@sp3dzwonosierbowice.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna