Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

„Nie było miejsca dla Ciebie…” – jasełka szkolne

Strona główna » Aktualności » „Nie było miejsca dla Ciebie…” – jasełka szkolne

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod okiem nauczycieli. Publiczność  mogła tym razem obejrzeć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia.  Po bezowocnych poszukiwaniach, odrzuceniu przez ludzi zajętych swoimi błahymi sprawami zdecydowali się przenocować w  ubogiej stajence. Historia znana wszystkim, ale mająca głębokie przesłanie: w dzisiejszych czasach jaki i 2000 lat temu  Jezus puka do drzwi i szuka schronienia w niejednym sercu, ale nie każdy to pukanie słyszy i na nie odpowiada.

Przedstawienie to na pewno skłoniło do refleksji, ale przede wszystkim  wprowadziło  w świąteczny nastrój. Piękny śpiew pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu naszego chóru uświadomił i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Alicja Baran, która podziękowała  uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Proboszcz naszej parafii o.  Krzysztof Kustra, była dyrektor szkoły p.  Stanisława Uliniarz oraz przedstawiciel Rady Miasta i Gminy Pilica p. Kazimierz Grzesiak i p. Łukasz Kudra. Szkolną wigilię zakończyliśmy łamaniem się opłatkiem.

 

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 391 razy

autor: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2018-12-21 12:14:07

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Dzwono-Sierbowice 2, 42-436 Pilica
e-mail: dzwonosierbowice@poczta.onet.pl

tel.: 32 6735005
e-mail: biuro@sp3dzwonosierbowice.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna