228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Strona główna » Aktualności » 228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Dnia 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły w historii Polski fakt, uczniowie klasy VI przygotowali część artystyczną o patriotycznej i rocznicowej wymowie.

Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.

Występ uczniów  poprzedziło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego.  Uczniowie przedstawili historyczne okoliczności uchwalenia Konstytucji Majowej jako pierwszej ustawy zasadniczej  w Europie a drugiej na świecie.  Występ wzbogacony został pieśniami patriotycznym w wykonaniu chóru szkolnego. Na zakończenie uroczystości głos zabrała p. Dyrektor, dziękując wykonawcom za przygotowanie apelu.

data dodania: 2019-04-30 22:23:45