Rozstrzygnięcie konkursu "Zielona Pracownia 2019"

Strona główna » Aktualności » Rozstrzygnięcie konkursu "Zielona Pracownia 2019"

Szkoła nasz wzięła udział w Konkursie "Zielona Pracownia 2019" organizowanym przez WFOŚiGW w Katowicach. Przedmiotem konkursu „Zielona pracownia” jest utworzenie szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Spośród wszystkich nadesłanych prac w tym roku wyłoniono aż 87 laureatów. Wśród laureatów znalazła się także nasza szkoła. Na utworzenie Zielonych Pracowni otrzymaliśmy 30 000zł. Prace związane z powstaniem pracowni będą trwać podczas wakacji.

Uroczyste rozstrzygnięcie piątej już edycji konkursu „Zielona Pracownia’2019” miało miejsce w Muzeum Śląskim w Katowicach. Na galę przybyli m.in. Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego, wicemarszałek Dariusz Starzycki, Izabela Domogała Członek Zarządu Województwa, Jan Kawulok, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Tomasz Bednarek, prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach a także radni wojewódzcy, dyrektorzy i nauczyciele szkół oraz młodzież, która od września będzie korzystała z nowoczesnych pracowni.

data dodania: 2019-06-15 11:06:56