Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

"W drodze do Betlejem" - jasełka szkolne

Strona główna » Aktualności » "W drodze do Betlejem" - jasełka szkolne

Tegoroczne przedstawienie jasełkowe skłaniało do refleksji, ale przede wszystkim  wprowadziło widzów w świąteczny nastrój. Piękny śpiew pastorałek i kolęd w wykonaniu naszego chóru uświadomił i przypomniał, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.  
Publiczność  mogła po raz kolejny obejrzeć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia.  Po bezowocnych poszukiwaniach, odrzuceniu przez ludzi zajętych swoimi błahymi sprawami zdecydowali się przenocować w  ubogiej stajence. Historia znana wszystkim, ale mająca głębokie przesłanie: w dzisiejszych czasach jaki i 2000 lat temu  Jezus puka do drzwi i szuka schronienia w niejednym sercu, ale nie każdy to pukanie słyszy i na nie odpowiada. 
Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała  dyrektor szkoły p. Alicja Baran, która podziękowała  uczniom za występ oraz złożyła wszystkim życzenia świąteczne. Do życzeń dołączyła się także Sekretarz Miasta i Gminy Pilica pani Joanna Ślusarczyk oraz Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Pilica pani Barbara Przybylik. Szkolną wigilię zakończyliśmy łamaniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń. 

 

czytano: 305 razy

autor: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2019-12-20 14:24:35

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Dzwono-Sierbowice 2, 42-436 Pilica
e-mail: dzwonosierbowice@poczta.onet.pl

tel.: 32 6735005
e-mail: biuro@sp3dzwonosierbowice.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna