PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ

Strona główna » Aktualności » PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ

W dniu 18 września w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata”,  która w tym roku odbywa się pod hasłem: PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ. uczniowie naszej szkoły ubrali się w kolory pojemników do segregacji odpadów: niebieski, żółty i zielony.  Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jej celem było zwrócenie uwagi na plastik jako surowiec bardzo popularny, z którego produkowana jest ogromna ilość opakowań oraz bardzo trudny do utylizacji. Dzieci potrafią właściwie rozpoznawać materiały, z których są wytwarzane opakowania i odpowiednio je po zużyciu posegregować. Zmieniając własne zachowania możemy wytworzyć w sobie nawyki takiego postępowania, które przyczyni się do ograniczenia zanieczyszczenia środowiska w naszym najbliższym otoczeniu. Często są to bardzo proste działania.

data dodania: 2020-09-20 19:28:20