EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

Strona główna » Aktualności » EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

25 września już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych, choć odbyło się to w innej formie niż w poprzednich latach. W tym roku każda klasa obchodziła ten dzień na swojej lekcji języka angielskiego. Klasy VI-VIII zaprezentowały wiadomości o 3 wybranych krajach europejskich: Szwecji, Finlandii i Norwegii. Uczniowie poprzez własnoręcznie wykonane plakaty  w ciekawy sposób ukazali najważniejsze wiadomości i ciekawostki dotyczące poszczególnych państw. Uczennice z klasy VII upiekły ciasteczka, które udekorowały barwami flagi Finlandii, dwie uczennice klasy VI poczęstowały swoje koleżanki i kolegów pysznymi szwedzkimi klopsikami – popularnym daniem w Szwecji zaś klasy IV i V przekonywały, iż warto uczyć się języków obcych. Głównym celem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy ciągle rozwijać i pielęgnować.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2020-09-25 15:21:33