Dzień Kolorowej Skarpetki- Światowy Dzień Zespołu Downa

Strona główna » Aktualności » Dzień Kolorowej Skarpetki- Światowy Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa corocznie obchodzony jest 21 marca. Święto zostało ustanowione w 2005 roku przez Europejskie Stowarzyszenie Zespołu Downa, zaś od 2012 patronem Dnia jest Organizacja Narodów Zjednoczonych. Dzień święta nie jest przypadkowy, w tym dniu rozpoczyna się kalendarzowa wiosna i to symbolizuje dzień narodzin ludzi niezwykłych.

W tym dniu organizacje na całym świecie inicjują wydarzenia upowszechniające wiedzę na temat choroby oraz propagują prawa dotyczące osób z Zespołem Downa.

Do symbolicznej inicjatywy przyłączyli się również uczniowie klasy IV naszej szkoły, zakładając trzy kolorowe skarpetki w różne wesołe wzory. Dlaczego trzy? Bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze.

Tego typu akcje uczą empatii, wrażliwości na potrzeby innych oraz właściwych relacji z osobami niepełnosprawnymi.

data dodania: 2021-03-21 19:46:36