Spotkanie z Panem Mozartem

Strona główna » Aktualności » Spotkanie z Panem Mozartem

28 września, w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole miało miejsce ciekawe wydarzenie. Gościliśmy pracowników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy. Wysłuchaliśmy ciekawej lektury Stepfena Costanza pt. „Mozart znajduje melodię” .Książka, którą czytali dla nas pracownicy biblioteki to wspaniała, ciepła opowieść dla dzieci o słynnym kompozytorze Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie i jego ukochanym szpaku. Ta książeczka może spodobać się nie tylko najmłodszym. Poznaliśmy również krótki życiorys artysty. Spotkaniu towarzyszyła piękna oprawa muzyczna w wykonaniu samego kompozytora. Uczniowie mieli możliwość porozmawiania z kompozytorem, spróbowania gry na pianinie i rozwiązywania ciekawych zagadek muzycznych. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego niecodziennego spotkania.

data dodania: 2021-09-29 20:21:03