Zwiedzamy stolicę

Strona główna » Aktualności » Zwiedzamy stolicę

W dniach 5-6 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami udali się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Skorzystaliśmy z przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę". Wcześnie rano, bo o 5.00 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do stolicy. Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od Ogrodu Saskiego i Placu Piłsudskiego. Tutaj spotkaliśmy się z panią przewodnik. Mieliśmy okazję uczestniczyć w zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie udaliśmy się w kierunku Starówki. Zobaczyliśmy ulicę Świętojańską, Archikatedrę Św. Jana, mury miejskie, najwęższą kamienicę w Warszawie, najkrótszą ulicę, Gnojną Górę i pomniki Małego Powstańca oraz Szewca Jana Kilińskiego.

Następnie Traktem Królewskim przeszliśmy do Zamku Królewskiego. Zwiedzaliśmy jego wnętrza, słuchając opowieści przewodnika. Kolejnym punktem naszego programu był wyjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki i podziwianie pięknej panoramy stolicy. Zwieńczeniem pierwszego dnia w Warszawie była obiadokolacja i udanie się do hotelu.

Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzania Cmentarza na Powązkach. Odwiedziliśmy Kwatery Powstańców Warszawskich oraz aleję postaci znanych z życia kultury, sportu i nauki. Następnie przejechaliśmy do Łazienek Królewskich, gdzie między innymi zobaczyliśmy Pomnik Fryderyka Chopina i Pałac na wodzie. Kolejnym punktem na naszej mapie zwiedzania był Stadion PGE Narodowy. Z tarasu widokowego mogliśmy podziwiać wielkość tego obiektu. Naprawdę, robi wrażenie. Jadąc do Muzeum Neonów, oglądaliśmy Warszawę z okien autokaru. Zatrzymaliśmy się jeszcze, aby zobaczyć fragmenty murów Warszawskiego Getta.

Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną. Wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz dużej ilości wrażeń wróciliśmy bardzo zadowoleni.

poprzednia strona |1|2|3| z   5 następna|ostatnia

data dodania: 2021-10-10 21:06:12