ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Strona główna » Aktualności » ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

Dzień 14 października w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy pierwszej i  ich  rodziców. W tym dniu odbyła się uroczystość Ślubowania i Pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności szkolnej.  W poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzwono-Sierbowicach przyjęto 12 uczniów.

Pani dyrektor Alicja Baran powitała panią Sekretarz Miasta i Gminy Pilica Joannę Ślusarczyk, rodziców, a w szczególności uczniów klasy I. Po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyni klasy Joanny Maj. W programie uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazały się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad ruchu drogowego. Swoim występem dzieci udowodniły, że zasłużyły na miano ucznia klasy I i są gotowe do sumiennej nauki.

Po programie artystycznym uczniowie złożyli ślubowanie na Godło naszej Ojczyzny. Następnie Pani Dyrektor  symbolicznym ołówkiem, dokonała pasowania na ucznia.  Uwieńczeniem tego fakty było wręczenie przez Panią dyrektor i wychowawcę pamiątkowych dyplomów i książek. Pani sekretarz Joanna Ślusarczyk pogratulowała pierwszakom przyjęcia do społeczności uczniowskiej. Życzyła sukcesów w nauce oraz wręczyła upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Pilica, pana Artura Janosika. Rodzice obdarowali swoje dzieci w ,, rogi obfitości” i słowniki ortograficzne. Przewodnicząca samorządu Uczniowskiego złożyła uczniom życzenia i wręczyła pamiątkowe upominki. Prezenty sprawiły dzieciom ogromną radość. Po uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy dużo sukcesów na szkolnej drodze. Powodzenia!

data dodania: 2021-10-17 14:55:05