„Dzień Marchewki”

Strona główna » Aktualności » „Dzień Marchewki”

18.10.2021r.w naszym przedszkolu dzieci świętowały „Dzień Marchewki”. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane w odcieniach koloru pomarańczowego , a na głowach miały opaski z marchewką. Na początku dzieci wysłuchały wiersza „Marchewkowe święto” - dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Przy piosence „Urodziny Marchewki” najmłodsi rozwijali swoje talenty taneczne oraz muzyczne. Następnie odbywały się różne zabawy słuchowe oraz ruchowe z wykorzystaniem pomarańczowego warzywa –np. podawanie marchewki z rąk do rąk; marchewka parzy, wyścigi marchewkowe... Następnie przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, w których główną rolę „grała” marchewka.Na koniec zabaw każdy przedszkolak mógł skosztować bohaterkę dnia: jako chrupiącą przekąskę. Ten dzień był inny od wszystkich – pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe, piękne i uśmiechnięte. Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów ,zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2021-10-19 21:12:08