„Ludzie, ludziom zgotowali ten los” – wizyta w Muzeum Auschwitz

Strona główna » Aktualności » „Ludzie, ludziom zgotowali ten los” – wizyta w Muzeum Auschwitz

11 maja uczniowie najstarszych klas SP nr 3 w Dzwono – Sierbowicach odwiedzili wyjątkowe Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz – Birkenau. Wizyta ta miała formę pobytu studyjnego, w ramach projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Podczas zwiedzania muzeum byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego uczniowie wysłuchali i zobaczyli na własne oczy dowody  okrucieństw wojny i cierpień ludności cywilnej, która przetrzymywana była na terenie obozu. Aby lepiej zrozumieć  spotkanie z tą trudną i okrutną historią II wojny światowej uczniowie wzięli także udział w prowadzonych przez edukatorów warsztatach „Jednostka wobec codzienności obozowej” w Międzynarodowym Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

Wizyta w tym szczególnym miejscu pamięci to lekcja nie tylko historii, ale także empatii i szacunku dla drugiego człowieka.

data dodania: 2022-05-16 07:24:54