Pierwsza lekcja jazdy konnej

Strona główna » Aktualności » Pierwsza lekcja jazdy konnej

W czwartek, 22 września 2022r. uczniowie kl. IV- VI wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Udorzu. Celem wyjazdu było zdobycie nowej wiedzy na temat życia koni poprzez poznanie środowiska, w którym żyją. Uczniowie bardzo chętnie słuchali opowieści o tych inteligentnych zwierzętach.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie stadniny – uczniowie oglądali stajnie, w których mieszkają konie, a potem udali się na ogromne pastwisko - miejsce ich wypasania. Wszyscy z wielka radością głaskali konie, które również bardzo chętnie podchodziły do ogrodzenia, przy którym stały dzieci. Dzieci poznały też innych mieszkańców stajni, koty i psa, które bardzo chętnie towarzyszyły im podczas całej wizyty.

Jednak najważniejszą i najbardziej wyczekiwaną atrakcją była przejażdżka konno! Dzieci zabezpieczone w kaski ochronne i przy eskorcie instruktorów miały możliwość przejażdżki na koniu. Wcześniej zostały zapoznane ze sprzętem jeździeckim oraz z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa podczas kontaktu z tymi dużymi zwierzętami.

W przerwie na odpoczynek wszyscy udali się do altany, gdzie na dzieci czekało rozpalone ognisko, przy którym upiekły kiełbaski.

Na zakończenie pracownicy stadniny zorganizowali dla wszystkich zawody polegające na pokonywaniu toru przeszkód. Rywalizacja ta wymagająca zręczności, sprytu wszystkim bardzo się podobała.

Wycieczka do stadniny koni była dużym przeżyciem dla dzieci, zwłaszcza dla tych, które jeszcze nigdy nie miały okazji spróbować jazdy konnej. Poza tym, wizyta w stajni to dla uczniów wspaniałe doświadczenie, a lekcja poza klasą oraz bliski kontakt ze zwierzętami jest, z pewnością, atrakcyjną formą zdobywania wiedzy, która umożliwia rozwój rozmaitych zainteresowań i wskazuje dzieciom ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2022-09-23 14:49:47