Czytanie bajek Charlesa Perraulta

Strona główna » Aktualności » Czytanie bajek Charlesa Perraulta

Charles Perrault zasłynął na całym świecie  jako bajkopisarz.  Był twórcą najsłynniejszych baśniowych postaci naszego dzieciństwa takich jak Czerwony Kapturek, Śpiąca królewna, Kot w butach, czy Kopciuszek. 12 stycznia 2016 r. z okazji 388 rocznicy urodzin, Google ozdobiło swoją stronę grafikami związanymi z jego bajkami.
Nasza szkoła świętując urodziny autora urozmaiciła opracowywanie lektur szkolnych z inicjatywy Pań z biblioteki. Uczniowie klas I – IV oraz grupa Motylki uczestniczyły z tej okazji w głośnym  czytaniu bajek przez uczniów klasy II. Zaprezentowano również  fragmenty filmów oraz słuchano bajek na audiobookach . Ponadto uczniowie klasy II w ramach pracy domowej za zadanie otrzymali przypomnienie swoim rodzicom i dziadkom te wspaniałe i kształcące bajki.

data dodania: 2015-01-12 16:01:03