Wieczór andrzejkowych wróżb

Strona główna » Aktualności » Wieczór andrzejkowych wróżb

Nasza szkoła kultywuje tradycje i zwyczaje naszych przodków, dlatego z okazji andrzejek Samorząd Szkolny przygotował dla uczniów klas IV-VI wieczór pełen atrakcji.

Rozpoczęliśmy naszą zabawę  apelem, podczas którego uczennice klasy V wprowadziły nas w tematykę obchodów andrzejek - zaprezentowały nam historię tego zwyczaju, przybliżyły postać świętego Andrzeja oraz  zapoznały z dawnymi i dzisiejszymi  obyczajami.

Potem nastąpiło wyczekiwane przez wszystkich poznawanie naszej przyszłości. Na wszystkich czekały przygotowane na tę okoliczność rozmaite wróżby. Każdy mógł, między innymi,  poznać imię swojej przyszłej sympatii, wywróżyć sobie przyszły zawód, wylosować przedmiot symbolizujący cechę charakteru.

Podczas naszego popołudniowego spotkania rozstrzygnięty został  również konkurs na najładniejszy jesienny lampion.

Zwycięzcą został Filip Świderski , drugie miejsce zajęły  ex aequo  Sandra  Sikora i Kalina Kowalczyk, trzecie miejsce przypadło Natalii Rok. Jury wyróżniło dwie prace- lampiony wykonane przez  Kacpra Czecha oraz Natalię Kućmierz.

Na koniec odbyła  się dyskoteka.  Uczniowie przygotowali różne zabawy-   był taniec z balonami, taniec w kapeluszu  czarownicy, zabawa zręcznościowa „Kto szybciej”.

Wieczór magii i wróżb był również okazją do zaprezentowania mody andrzejkowej . Wśród modeli i modelek można było spotkać wiedźmy, wróżki, czarodziejki oraz postaci uosabiające czarne charaktery.

W radosnych nastrojach zakończyliśmy ten wyjątkowy wieczór.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2016-11-28 11:41:30