Dzień Książki w naszej szkole

Strona główna » Aktualności » Dzień Książki w naszej szkole

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto  to organizowane jest  w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Z tej okazji  na całym świecie podejmowane są różne inicjatywy, które służą  promocji czytelnictwa oraz ochrony praw autorskich.

Również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do obchodów tego dnia.  Tematem naszego szkolnego świętowania stały się mity. Przedstawicielka Samorządu  Uczniowskiego  przygotowała krótki referat na temat historii Dnia Książki  i zapoznała z nim uczniów. Następnie odbył się  Międzyklasowy  Konkurs Mitologiczny. Uczniowie klasy V i VI rywalizowali ze sobą w IV konkurencjach, które sprawdzały znajomość treści wybranych mitów, ich bohaterów oraz związków frazeologicznych pochodzących z mitologii. Zwyciężyli uczniowie z klasy V. Zwycięzcy otrzymali - jak przystało na ten dzień -  nagrody książkowe.

Uczniowie klasy V zaprezentowali zgromadzonej w sali gimnastycznej publiczności przedstawienie teatralne pt. „ Z wizytą na Olimpie”, które pozwoliło widzom poczuć klimat starożytnej Grecji. Mogli oni podziwiać plejadę postaci mitologicznych, obejrzeć ich atrybuty oraz posłuchać gry na cytrze w wykonaniu Apolla.

Na koniec uczennica klasy VI przeczytała wszystkim mit „ Jabłko niezgody”.

Święto to dostarczyło wszystkim ciekawych wrażeń, ale przede wszystkim zachęciło do sięgnięcia po „ Mitologię Greków i Rzymian”.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2017-04-21 13:19:28