Kolejne spotkanie z książką

Strona główna » Aktualności » Kolejne spotkanie z książką

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek uczniowie klas I- VI wraz z nauczycielami  uczestniczyli w   Dniach Otwartych zorganizowanych przez pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Zawierciu. Dzieci, podzielone na dwie grupy wiekowe, brały udział w zajęciach:

klasy I- III  - „ W poszukiwaniu światła: Opowieść o Marii Skłodowskiej- Curie

klasy IV-VI –„ Opowieść o Adamie Chmielowskim”- zajęcia związane z ogłoszeniem Roku Adama Chmielowskiego.

Oprócz w/w zajęć uczniowie zwiedzili bibliotekę, obejrzeli ekspozycję dawnych bibliotecznych sprzętów oraz wystawy związane z rocznicami i jubileuszami przypadającymi w 2017 roku. Pobyt w bibliotece był też okazją   poznania tajników  pracy bibliotekarza.

Dzięki uprzejmości  pani  Anny Kowalskiej –dyrektor Miejsko- Gminnej  Biblioteki w Pilicy  uczniowie naszej szkoły obejrzeli spektakl edukacyjny pod tytułem „Tajemnica starej szafy”. Spektakl ten oprócz walorów artystycznych promował czytanie książek.

data dodania: 2017-05-12 21:54:03