Zielona szkoła - Krynica Morska 2017

Strona główna » Aktualności » Zielona szkoła - Krynica Morska 2017

W dniach 22.05.-04.06.2017r. klasa trzecia przebywała na Zielonej Szkole w Krynicy Morskiej w Ośrodku wczasowym „Resident”.

Celem wyjazdu było kształtowanie wśród uczniów higienicznego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie i korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu oraz wyrabianie proekologicznej postawy.

Codzienne nadmorskie spacery plażą i lasem, po bliższej i dalszej okolicy dostarczały uczniom oprócz sporej porcji zdrowia, możliwość kształtowania wrażliwości na piękno przyrody, poznawania elementów krajobrazu nadmorskiego.

Dzieci chętnie uczestniczyły w pieszych wycieczkach krajoznawczych, połączonych z edukacją ekologiczną i historyczną; w Krynicy Morskiej, gdzie zwiedzały latarnię morską, z której roztaczał się fantastyczny widok na Mierzeję Wiślaną, Zatokę Gdańską i Frombork.
Uczestniczyły w całodziennych wycieczkach autokarowych. Wycieczka do Gdańska i Gdyni. W Gdańsku obejrzeliśmy przepiękne Stare Miasto, a na Długim Targu Fontannę Neptuna,  Dwór Artusa. Spacerowaliśmy na Długim Pobrzeżu, gdzie znajduje się najstarszy, zachowany dźwig portowy w Europie – Żuraw. W Gdyni zwiedziliśmy Okręt Muzealny „Dar Pomorza”.

Rejs statkiem Zalewem Wiślanym do Fromborka był niemała atrakcją. Dla większości stał się okazją niesamowitych przeżyć. Tam zwiedziliśmy muzeum Mikołaja Kopernika oraz oglądaliśmy interesujący film w Planetarium.

W Malborku zwiedziliśmy zamek krzyżacki, muzeum. Poznaliśmy historię zamku, zwyczaje i życie codzienne rycerstwa.

Ciekawą atrakcją była przejażdżka po całej Krynicy Morskiej kolejką „Krynica”.
Odbyło się wiele zajęć i imprez wspomagających rozwój psycho – fizyczny uczniów; zajęcia sportowe na świeżym powietrzu na plaży i na placu zabaw, konkurs na najciekawszą rzeźbę w piasku, połowy bursztynów,  konkurs plastyczny nt. „Latarnia morska”, „Statek”, praca własnoręcznie wykonana „Pamiątka znad morza”, konkurs czystości ”Pokój na szóstkę”, dyskoteki, zabawy edukacyjne w „Edu Parku”, zabawy zwinnościowe na  placu zabaw, zjeżdżalniach, gry dydaktyczne, zabawy integracyjne np. nauka tańca belgijskiego z licealistami, ognisko, Neptunalia – Chrzest morski.

Był czas i na wspólną zabawę i na zajęcia edukacji matematycznej i polonistycznej - pisanie pozdrowień, życzeń, adresowanie kopert, pisanie sprawozdań z każdego dnia pobytu,  czytanie map, rozsądne gospodarowanie pieniędzmi, dokonywanie obliczeń kalendarzowych i zegarowych.

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony. W  każdym dziecku to „coś“, co odpowiednio  stymulowane  dowartościowywało go, mobilizowało i umożliwiało harmonijny rozwój. Dzieci, które wyjechały na zieloną szkołę uczyły się samodzielności, samokontroli i samooceny. W trakcie trwania zajęć poznawały słabe i mocne strony swojej działalności.

Dzieci zakosztowały samodzielnego życia, bardziej się zżyły, poznały nowe miejsca i ludzi. Walory klimatyczne wybrzeża, piękne widoki, wspaniała, słoneczna pogoda pozwoliła dzieciom na aktywny wypoczynek połączony z nauką i zabawą. Pozostały  wspomnienia, niezapomniane wrażenia, zdjęcia oraz pamiątki.

Do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.

poprzednia strona |1|2|3| z   3 następna|ostatnia

data dodania: 2017-06-13 15:12:48