Przedstawienie teatralne „Żółw i zając”

Strona główna » Aktualności » Przedstawienie teatralne „Żółw i zając”

Dnia 19 września 2017r. gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru „Art-Re” z Krakowa, którzy przedstawili dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz uczniom kl. I-III bajkę pt. „Żółw i Zając”. Pełna humoru historia powolnego Żółwika Michałka, który postanawia zmierzyć się w wyścigu ze sprytnym i bardzo szybkim Zającem. Dopingują im Sroka Krysia – leśna artystka, Miś – śpioch, Lis Zenon – leśny menager oraz Baran, któremu nigdy się nie spieszy. Wydawałoby się, że Żółw nie ma szans na wygraną, ale… po wielu perypetiach wyścig wygrywa właśnie powolny Michałek. Zająca zgubiła nadmierna pewność siebie, nieuwaga a także lekceważenie swojego przeciwnika.

Aktorzy przypomnieli dzieciom o podstawowych wartościach takich jak: uczciwość, dokładność, oraz o tym, że nie należy się przechwalać. Jest to bardzo mądra i pouczająca bajka, z której wynika morał: „Wytrwałość prowadzi do zwycięstwa”. Na pożegnanie dzieci odtańczyły taniec ze sroczką.

data dodania: 2017-09-19 22:22:20