Strona główna » Aktualności » Pasowanie na czytelnika

Książka i możność czytania – to jeden z największych cudów cywilizacji.
Maria Dąbrowska

06.11.2017r. w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość – pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki szkolnej.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Specjalnie na tę okazję uczniowie klasy III przygotowali część artystyczną. Uczniowie kl. I dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz rozwiązali krzyżówkę.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika, a następnie pani dyrektor piórem dokonała pasowania każdego z uczniów na wzorowego czytelnika biblioteki szkolnej.

Pani dyrektor wręczyła im pamiątkowy dyplom, książkę do samodzielnego czytania i emblemat ( Już czytam ) a starsi koledzy z kl. III - zakładkę do książki. Wszystko to będzie przypominało o tym uroczystym wydarzeniu.

Na koniec pierwszoklasiści zapoznali się z regulaminem wypożyczania , otrzymali karty czytelnika i wypożyczyli pierwszą książkę. Dostali również zagadkę jako pracę domową, odgadną czym różni się książka – nagroda, od książki, którą wypożyczyli.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

W następnych dniach uczniowie przyjdą do biblioteki szkolnej gdzie zapoznają się z dalszym księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci oraz odgadną zagadkę – zadaną pracę domową.

Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

data dodania: 2017-11-08 10:53:11