Prezentacja wyników projektów czytelniczych uczniów klas I-VII

Strona główna » Aktualności » Prezentacja wyników projektów czytelniczych uczniów klas I-VII

Nasza szkoła przystąpiła w poprzednim roku szkolnym do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej promującego czytelnictwo pod nazwą Narodowy program Rozwoju Czytelnictwa. W bieżącym roku szkolnym otrzymaliśmy środki finansowe  na zakup książek do biblioteki szkolnej. W związku z tym szkoła podjęła różnorodne przedsięwzięcia.

W ciągu ostatnich miesięcy uczniowie klas I-VII uczestniczyli w realizacji czytelniczego projektu edukacyjnego, którego celem było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci.  W ramach przedsięwzięć związanych z projektem oprócz działań wspólnych, każda klasa zrealizowała projekty edukacyjne z wykorzystaniem księgozbioru biblioteki szkolnej.

29 listopada 2017r. uczniowie  klas  I-III oraz przedszkolaki zaprezentowali efekty swojej pracy nad projektami, a klasy IV – VII 1.12. 2017r.

Grupa dzieci z oddziału przedszkolnego „Motylki” realizowały projekt pt. „Niezwykła podróż lokomotywą Pana Tuwima”. Grupa dzieci z oddziału „Krasnoludki” wykonała ilustracje do przeczytanych bajek.

Klasa I uczestniczyła projekcie  pt. „Kto ty jesteś ? Polak mały”.

Klasa II wykonała książeczki z ulubionymi bajkami pt. „Moja pierwsza książeczka”

Klasa III przygotowała inscenizację baśni pt. „Kot w butach”.

Uczniowie klasy IV pisali swoją baśń.

Klasa V wykonała plakaty „Autorzy naszych lektur”.

Klasa VI przygotowała prezentacje multimedialne .

Klasa VII sporządziła książki z ulubionymi wierszami.

Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty plastyczne uczestnicząc w konkursach plastycznych: „ W krainie pluszowego misia” oraz  „Moja ulubiona postać bajkowa”. Uczestniczyli w turnieju czytelniczym,  podczas którego   wykazali się bardzo dobrą znajomością wierszy Juliana Tuwima. Pani Dyrektor podsumowała projekty, wręczając dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursów.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NASZEJ POKAŹNEJ GALERII

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia