Lekcja savoir vivre’u

Strona główna » Aktualności » Lekcja savoir vivre’u

Uczniowie klas IV i V wzięli udział w niecodziennej lekcji dobrego wychowania. Wraz z wychowawcami udali  się do Restauracji Greckiej Irini i uczestniczyli w warsztatach "Poznajemy zasady dobrego zachowanie się przy stole."

Wybierając się do eleganckiego lokalu szczególnie należy dbać o dobre maniery. W takim miejscu zarówno jedzenie, jak i zachowanie musi odpowiadać ogólnie przyjętym zasadom. Manager restauracji p. Robert Koclęga  opowiadał naszym uczniom,  jak należy zachowywać się w restauracji,  czego nie powinno się robić, co to jest etykieta biznesowa i zasady savoir vivre.

Opowiedział również o zastawie na stole, wyjaśnił do czego służą poszczególne sztućce, a także jak prawidłowo odkładać sztućce na talerzu po skończonym posiłku, aby zakomunikować kelnerowi: „Dziękuję, skończyłem/-am”.

Nasze dobre maniery świadczą o nas samych. Sposób zachowania może wpłynąć w znacznej mierze zarówno na nasze życie osobiste jak i zawodowe. Człowiek znający zasady savoir vivre'u jest postrzegany jako człowiek obyty, światowy i kulturalny. Tego właśnie życzymy naszym uczniom w przyszłości!

data dodania: 2018-03-19 17:06:51