Dzień Głośnego Czytania

Strona główna » Aktualności » Dzień Głośnego Czytania

24 kwietnia 2018r. po raz kolejny odbyło się spotkanie w ramach akcji Dzień Głośnego Czytania . Tym razem słuchaczami byli uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Pani Iwona Lewicka przeczytała fragmenty dwóch utworów. Klasyczną, przedwojenną opowieść Janiny Porazińskiej „ Pamiętnik Czarnego Noska”, która niesie współczesnym dzieciom uniwersalne wartości, tj. przyjaźń, pomoc drugiemu, pożyteczna praca. Drugi utwór Elżbiety Zubrzyckiej „O zajączku Filipie…” . Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści pełnej akcji o wielkim  strachu, przyjaźni, odwadze i zrozumieniu. Z tej książki dzieci dowiedziały się, że warto biegać, ćwiczyć i nie bać się, nawet jeśli strach wydaje się nie do pokonania. To pouczająca historia o urokach odkrywania wielkiego świata i o tym, że trzeba słuchać mądrych rodziców, a przede wszystkim – wierzyć w siebie.

Zapraszamy dzieci do przeczytania dalszych przygód poznanych bohaterów.

data dodania: 2018-04-26 21:55:10