Dwudniowa wycieczka do Kielc i w Góry Świętokrzyskie

Strona główna » Aktualności » Dwudniowa wycieczka do Kielc i w Góry Świętokrzyskie

W dniach 12-13 czerwca 2018r. uczniowie klas II, III i IV naszej szkoły odbyli wycieczkę do Kielc i w Góry Świętokrzyskie. Wyprawę rozpoczęli od spotkania z panią przewodnik w Rezerwacie "Kadzielnia", gdzie zwiedzili rezerwat przyrody i  Jaskinię Odkrywców. Następnie udali się w kierunku Starówki przez Skwer Szarych Szeregów oraz Park Miejski. Kolejnym punktem było Muzeum Lat Szkolnych Stefana Żeromskiego, gdzie zobaczyli eksponaty związane z okresem dzieciństwa Stefana Żeromskiego i osobami mu najbliższymi oraz Muzeum Zabawy i Zabawek, gdzie podziwiali ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych, jak i współczesnych. Jest to jedna z nielicznych i największa tego typu placówka w Polsce. Po przejściu ulicy Sienkiewicza - głównego deptaku miasta i obiedzie wyjechali w kierunku Łysogór do Huty Szklanej u  podnóży Łysej Góry - Świętego Krzyża na nocleg. Wieczór spędzili na zabawie w parku rozrywki „Baby Jagowo”. Następny dzień rozpoczęli od wyjazdu Kolejką Świętokrzyską na szczyt Łysej Góry. Tam zwiedzili Zespół Klasztorny Świętego Krzyża, Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Gołoborza z platformą widokową. Po pieszej wędrówce do Huty Szklanej i obiedzie wyruszyli do Zagnańska, gdzie mogli zobaczyć Dąb Bartek oraz kupić pamiątki. Troszkę zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach wróciliśmy do domu.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2018-06-18 22:47:18