Sprzątanie świata 2019

Strona główna » Aktualności » Sprzątanie świata 2019

W piątek 20 września 2019 roku, wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się w akcję „Sprzątanie świata”. Uczniowie z klasy V i VI na apelu przedstawili historię akcji w Polsce oraz podali fakty
i ciekawostki o odpadach. Uczniowie by podkreślić ważność tego dnia ubrali się w kolory pojemników do segregacji odpadów, czyli żółty, zielony i niebieski. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej, nauka segregacji śmieci, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Tego dnia uczniowie wraz z nauczycielami wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czysty teren wokół szkoły. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem, mając świadomość, że chcą dbać o swoją przyszłość, dbając o stan środowiska. Taka akcja jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.

data dodania: 2019-09-21 18:13:33