Kierunek Katowice

Strona główna » Aktualności » Kierunek Katowice

Pierwsza tegoroczna wycieczka odbyła się 24 września, a jej miejscem docelowym były Katowice. Wzięli w niej udział uczniowie klas: VI, VII i VIII.

Pierwszym i bardzo ważnym punktem naszego wyjazdu był spektakl w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego. „ Staś i Zła Noga” to przedstawienie, na którym nie sposób było się nudzić, nie tylko ze względu na tematykę tak dziś aktualną i bliską młodemu widzowi. To wzruszająca, chwilami sentymentalna a często nawet zabawna opowieść o chłopcu wychowywanym przez samotną matkę. Dodatkową zaletą sztuki była doskonała gra aktorska, szczególnie znanego z telewizji Michała Rolnickiego, muzyka, scenografia, gra świateł, czyli to, co spotykamy w prawdziwym teatrze.

Następnie, spacerując ulicami Katowic, udaliśmy się w kierunku budynku Wydziału Matematyki, by tam posłuchać dwóch wykładów urozmaiconych pokazem eksperymentów: „Pod napięciem...” oraz „Ogień- wróg czy przyjaciel?”

data dodania: 2019-09-26 09:52:45