"Młodzi głosują" - prawybory

Strona główna » Aktualności » "Młodzi głosują" - prawybory

13 października 2019 r. 61% Polaków oddało głos w wyborach parlamentarnych. Kilka dni wcześniej, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzwono - Sierbowicach wzięli udział w zorganizowanych w ramach ogólnopolskiej akcji "Młodzi głosują" - młodzieżowych prawyborach. Akcję wyborczą zorganizowała grupa uczniów z klasy VIII.

Członkowie komisji wyborczej bardzo poważnie potraktowali swoje zadanie, organizując głosowanie w prawdziwym lokalu wyborczym z wyborczą urną, flagami i listami uprawnionych do głosowania wyborców. W dzień prawyborów na każdej przerwie chętni uczniowie z klas VI - VIII mogli oddać głos na jeden z zarejestrowanych Komitetów Wyborczych. Po zakończeniu głosowania komisja otworzyła wyborczą urnę i przeliczyła głosy.

Program "Młodzi głosują" to dobra szkoła demokracji i zasad społeczeństwa obywatelskiego.

data dodania: 2019-10-16 22:10:58