Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole

8 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Dzwono-Sierbowicach odbyła się uroczystość upamiętniająca Narodowe Święto Niepodległości. Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klas VII i VIII. Akademia rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem czterech zwrotek hymnu narodowego - tym samym szkoła włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu”. Uczniowie przedstawili ważne wydarzenia w historii Polski, rozpoczynając od czasów potężnego Królestwa Polskiego, poprzez trudny okres rozbiorów, aby zakończyć radosnym momentem odrodzenia się polskiej państwowosci, ogłoszonej w przemówieniu Józefa Piłsudskiego. Muzyczne tło dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru. Następnie uczennice kółka teatralnego zaprezentowały taniec pod tytułem „Dla Niepodległej”. Społeczność szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

data dodania: 2019-11-13 14:53:56