Spotkanie z księdzem Zbigniewem Grzesińskim- człowiekiem z pasją

Strona główna » Aktualności » Spotkanie z księdzem Zbigniewem Grzesińskim- człowiekiem z pasją

Na zaproszenie  księdza proboszcza Parafii  Kidów - Zbigniewa Grzesińskiego odpowiedzieli  uczniowie  klas VI, VII i VIII i wraz z opiekunami wybrali  się na plebanię , aby obejrzeć prywatną  kolekcję  ponad 240  hełmów wojskowych, policyjnych i strażackich. A wszystkie one pochodzą z  wielu krajów. To naprawdę imponująca  kolekcja! Oprócz hełmów uczniowie mogli zobaczyć  odznaczenia, naszywki i orły wojskowe oraz makiety o tematyce militarnej. Jednak największe wrażenie, zwłaszcza na chłopcach, zrobiły modele czołgów i innych pojazdów wojskowych wykonane z klocków. Słuchając przy tym opowieści księdza, miejmy nadzieję, że niektórzy połknęli bakcyla kolekcjonerstwa i biorąc przykład z duchownego zaczną rozwijać swoje pasje.

To  spotkanie to nie tylko lekcja historii, ale przede wszystkim działanie, które pokazuje uczniom alternatywę spędzania wolnego czasu  i uświadamia , że pasja jest  bardzo ważna, pozwala się rozwijać, ubogacać i nadaje życiu sens. Oby ksiądz  zaraził uczniów swoim hobby!

data dodania: 2019-11-30 13:12:57