„Wrzesień 39” – rekonstrukcja historyczna

Strona główna » Aktualności » „Wrzesień 39” – rekonstrukcja historyczna

6 lutego nasi uczniowie wzięli udział w pokazie historycznym "Wrzesień 39, czyli rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita", przygotowanym przez Grupę Artystyczną REKONSTRUKTO.

Wykład o sytuacji międzynarodowej II RP został połączony z pokazem mundurów wojskowych, ekwipunku i wyposażenia żołnierzy oraz replik broni. Na tym jednak nie koniec, ponieważ uczniowie uczestniczyli w rekonstrukcjach historycznych, zapoznali się z techniką wojskową, łącznością i zaopatrzeniem. "Przeszli" również musztrę. Na zakończenie mieliśmy możliwość obejrzenia i wzięcia do ręki rekwizytów, które prezentowane były podczas pokazu.

Taka interaktywna lekcja historii to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa, która doskonale przybliżyła słuchaczom ważne dla naszego kraju fakty historyczne.

data dodania: 2020-02-11 21:51:03