Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Strona główna » Aktualności » Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

09 października 2015r. w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla uczniów klasy I.
W tym dniu  odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na Ucznia, której celem było włączenie pierwszoklasistów rozpoczynających naukę do grona społeczności szkolnej. W poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzwono – Sierbowicach przyjęto 20 uczniów.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:
Burmistrz Miasta i Gminy Pilica – pan Artur Janosik,
Dyrektor Zespołu Ekonomiczno- Administracyjnego Szkół – pani Barbara Dąbrowa,
Proboszcz parafii Dzwono –Sierbowice – o. Krzysztof Kustro.

Pani dyrektor Stanisława Uliniarz powitała wszystkich obecnych: gości, rodziców, nauczycieli, a w szczególności  uczniów klasy I.
Pan Burmistrz Artur Janosik gratulował pierwszakom przyjęcia do społeczności uczniowskiej na długie lata, życzył sukcesów w nauce oraz wręczył prezenty.
Po odśpiewaniu hymnu państwowego pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na Godło naszej Ojczyzny. Po tych słowach pani dyrektor dokonała pasowania na uczniów szkoły.
Pod kierunkiem wychowawczyni pani M. Tkaczyk, pierwszoklasiści przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne.
Dzieci wykazały się również wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Swoim świetnym występem  udowodniły, że zasługują na miano ucznia pierwszej klasy oraz są gotowe do sumiennej nauki. Starsi koledzy i koleżanki z klasy IV i VI powitali pierwszaków wątkiem baśniowym.
Pani dyrektor i wychowawczyni klasy pierwszej wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy i książeczki, a rodzice „rogi obfitości”. Uczniowie z klasy VI również wręczyli pierwszakom pamiątki. Prezenty sprawiły wszystkim uczniom ogromną radość.
Po uroczystości  wykonano pamiątkowe zdjęcia i dzieci udały się na słodki poczęstunek

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2015-10-09 09:47:57