Enter - włącz szacunek w sieci

Strona główna » Aktualności » Enter - włącz szacunek w sieci

W kwietniu uczniowie klasy piatej naszej szkoły wzięłi udział w projekcie edukacyjnym, „ENTER- włącz szacunek w sieci” przygotowanym przez Oświęcimski Instytut Praw Człowieka.

Projekt składał się z dwóch części: „Netykieta, czyli jak okazywać szacunek w Internecie” oraz „Hejt? Tego nie lajkuję”. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zasadami dobrego zachowania w sieci, dowiedzieli się, jak poprawnie zwracać się np. do nauczycieli w sieci, jakie zachowania nie są dobrze odbierane przez użytkowników Internetu. Druga część projektu poświęcona była zjawisku hejtu. Uczniowie nauczyli się, jak powinni zareagować i co zrobić, gdy staną się odbiorcą hejtu lub będą świadkami hejtowania ich kolegów i koleżanek.

data dodania: 2021-04-22 14:57:42