Święta majowe

Strona główna » Aktualności » Święta majowe

W dniu 29 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji obchodów świąt majowych. Uczniowie poznali krótką historię powstania tych świąt:

Święto Pracy, Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja– międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie 1 maja. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950 r.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Barwy widniejące na fladze państwowej są jednym z ważniejszych elementów tożsamości narodowej.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która regulowała prawo RON, wprowadzając ład do zanarchizowanych rządów magnaterii.
Konstytucja miała na celu naprawę Rzeczypospolitej, która znajdowała się wówczas w trudnej sytuacji społecznej i politycznej.

Uczniowie klas młodszych brali udział w przygotowaniu symboli narodowych, a na podsumowanie zmierzyli się z testem sprawdzającym ich wiedzę.

Szkoła SP nr 3 pamięta także o lokalnych miejscach pamieci – jak co roku zostały złożone  wiązanki i zapalone znicze przy pomnikach w Kidowie, Siadczy, Szycach i Sierbowicach.

Ponadto uczniowie klas IV-VIII podczas zdalnych zajęć historii  poznali genezę i znaczenie Konstytucji 3 Maja, a na lekcjach muzyki utrwalali pieśni patriotyczne związane z tematyką 3 Maja.

data dodania: 2021-05-04 11:06:58