Strona główna » Aktualności » Z wizytą w Ośrodku Edukacyjno-Naukowym w Smoleniu, Bibliotece Publicznej w Pilicy i Klasztorze oo Franciszkanów w Pilicy

W dniu 18.05.2021r. uczniowie klasy VI uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacyjno-Naukowym w Smoleniu na temat: płazów i nietoperzy. Poznali ich budowę, rodzaje oraz cechy charakterystyczne. Obalone zostały mity na temat nietoperzy, których na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej możemy spotkać wielu przedstawicieli. Na zakończenie wizyty odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek w kręgu ogniskowym.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Biblioteki Publicznej w Pilicy. Uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach na temat asertywności. Zapoznali się z alkogoglami i narkogoglami są to okulary, które pozwalają sprawdzić jaki obraz widzi osoba po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Zadaniem uczniów było pokonać slalom z zastosowaniem tych okularów.

Ostatnim punktem programu wycieczki było zwiedzanie Klasztor oo. Franciszkanów. Ojciec Robert Konik przedstawił historię klasztoru, oprowadził uczniów po kościele i ogrodzie różańcowym.

Wszyscy pomimo deszczowej pogody wrócili zadowoleni i szczęśliwi.

data dodania: 2021-05-23 22:45:10