EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

Strona główna » Aktualności » EUROPEAN DAY OF LANGUAGES

W tym roku przypada 20. rocznica, kiedy to Rada Europy ogłosiła  26 września Europejskim Dniem Języków.

Ten dzień to dobra okazja do zachęcenia naszych wychowanków do uczenia się języków oraz poznawania kultury, historii i obyczajów innych krajów. W naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy ten dzień w sposób szczególny.

Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczyciela przygotowali apel, którego celem było uświadomienie jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie. Poprzez odegranie krótkich humorystycznych scenek pokazali, jakie konsekwencje może mieć nieznajomość języka obcego w różnych sytuacjach życiowych: podczas rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, przy zawieraniu nowych znajomości, pytaniu o drogę czy podczas wakacyjnych podróży. Apel uświadomił wszystkim jak bardzo człowiek nieposługujący się językiem obcym czuje się zagubiony i nieporadny.

Nie pozostaje nic innego jak zabrać się do nauki. Nie zwlekajmy dłużej - znajomość języków jest dziś na wagę złota!

data dodania: 2021-09-29 20:25:57