Strona główna » Aktualności » Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami, źródłem bogatych przeżyć i sposobem wzbogacania wyobraźni i wiedzy. Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły w tym właśnie dniu, przebrani w bajkowe postacie pracowali na zajęciach edukacyjnych. Bajkowa lekcja matematyki przypomniała postacie Jasia i Małgosi. Podczas edukacji polonistycznej rozwijaliśmy zdolności pięknego pisania notatki, czytania i opowiadania o swoich ulubionych postaciach. Poprzez charakterystykę bohaterów kształtowaliśmy właściwe postawy moralne. Zaklęci przez wróżkę wykonywaliśmy ćwiczenia ruchowe, odgadywaliśmy zagadki i bawiliśmy się na bajkowym balu. Klasykę gatunku podziwialiśmy na wielkich ekranach, a na zajęciach plastycznych poznaliśmy tajniki animacji. To był wspaniały dzień pełen nauki i zabawy, który na stałe zagości w kalendarzu imprez szkolnych.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2021-11-08 20:59:02