Coś dla ciała, coś dla ducha- słodka wycieczka do Żarek

Strona główna » Aktualności » Coś dla ciała, coś dla ducha- słodka wycieczka do Żarek

Żarki to miasto położone niedaleko, bo około 25 kilometrów od naszej szkoły. Słynie ono z wielu atrakcji turystycznych i to właśnie tam postanowiliśmy się wybrać 22 listopada. Na poczatek pochmurnego dnia humory poprawił nam pobyt w Manufakturze Słodyczy Hokus Pokus. Wzięliśmy udział w pokazie wytwarzania lizaków i cukierków z płynnego cukru, a na koniec własnoręcznie wykonaliśmy lizaki o dowolnych kształach i smakach. Następnie w Muzeum "Stary Młyn" odkrywaliśmy tajemnice dawnych rzemiosł: szewstwa, kołodziejstwa, bednarstwa, piekarstwa i młynarstwa. Pomogły nam w tym autentyczne maszyny i narzędzia, ale z dawką multimedialnych prezentacji i gier interaktywnych. Kolejną atrakcją wycieczki były warsztaty w EtnoJurze, na których mogliśmy wykazać się kreatywnością i pomysłowością podczas motania sowy z siana. Korzystając z instrukcji prowadzących warsztaty pań ,nadaliśmy naszym sowom wyjątkowego charakteru poprzez doklejenie oczu, dzioba, kokardki. Swoje dzieła zabraliśmy do domu. W Przystani Leśniów każdy miłośnik włoskiej pizzy pod okiem szefa kuchni mógł przyrządzić swoją ulubioną pizzę. Ubrani w kucharskie stroje komponowaliśmy swoje kulinarne dzieła a potem zajadaliśmy je ze smakiem. Do domów wróciliśmy pełni wrażeń.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

data dodania: 2021-11-25 19:20:59