Szkolne dziady

Strona główna » Aktualności » Szkolne dziady

28 października w godzinach popołudniowych Samorząd Szkolny wraz z uczniami kółka teatralnego przygotował wieczornicę, podczas której zainscenizowano szkolne dziady. Uczniowie mieli okazję poznać polskie tradycje i obyczaje związane z dniem Wszystkim Świętych oraz  Zaduszek.

W iście mrocznym klimacie, przy pięknych dekoracjach oraz muzyce uczniowie wcielili się m.in. w rolę Guślarza, jego pomocnika, chóru i Duszyczek, by pokazać  nam, na czym polegał ten dawny zwyczaj  naszych przodków.

Potem odbyła się dyskoteka, a podczas niej konkurs tańca towarzyskiego. Jury oceniało umiejętności taneczne dzieci w trzech kategoriach. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki.

Rozstrzygnięto również konkurs ogłoszony przez Samorząd Uczniowski na najładniejszego zaduszka.  Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Jak przystało na tę okoliczność były to „Dziady” Adama Mickiewicza oraz „Opowieść wigilijna” Dickensa.

Na uwagę zasługiwała ciekawa dekoracja klas i korytarzy przygotowana przez uczennice klasy VI.

Wszyscy uczestnicy potwierdzili, że bawili się doskonale, a wielu z nich było pod wrażaniem dekoracji oraz organizacji imprezy.
Uczniowie pokazali nie tylko, że  potrafią się bawić, ale również to, że są doskonałymi tancerzami i organizatorami imprez.

data dodania: 2015-10-29 13:03:19