Skróty klawiszowe:

wielkość tekstu: A A A

Kalendarz

Aktualnie na tablicy

  • Wszystkim Uczniom z okazji rozpoczęcia roku szkolnego życzymy, byście w nowy rok szkolny wkroczyli z energią i entuzjazmem, a zdobywanie wiedzy stało się dla Was pasją. Niech każdy ...Wszystkim Uczniom z okazji ... - czytaj dalej

Wycieczka do Ustronia i Wisły

Strona główna » Aktualności » Wycieczka do Ustronia i Wisły

14 czerwca uczniowie klas III, IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce do Ustronia i Wisły.  Głównym celem wycieczki był pobyt w Leśnym  Parku Niespodzianek w Ustroniu, gdzie uczniowie mogli utrwalić  i poszerzyć wiadomości dotyczące  otaczającej nas przyrody – życia roślin i zwierząt.

Podążając ścieżkami przyrodniczo – dydaktycznymi,  podziwialiśmy i rozpoznawaliśmy różne gatunki roślin i zwierząt. Zapoznaliśmy się z wieloma tablicami edukacyjnymi rozmieszczonymi na terenie parku, które były cennym źródłem informacji o trybie życia zwierząt oraz funkcjonowaniu różnych ekosystemów w przyrodzie. Atrakcją dla uczestników wycieczki była stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Obserwowaliśmy loty skrzydlatych drapieżników (orła, sokoła, myszołowa).  Uczniowie podziwiali sarny, daniele, muflony, dziki z małymi warchlakami, kozy. Zwiedziliśmy również Centrum Edukacji Przyrodniczo – Leśnej, gdzie mogliśmy zobaczyć eksponaty zwierząt z Ameryki Północnej, Afryki i Europy oraz trofea łowieckie. Będąc w Leśnym Parku Niespodzianek mieliśmy możliwość obcowania z naturą i dziką przyrodą. Podziwialiśmy piękny krajobraz Beskidu Śląskiego.

Następnie udaliśmy się do Wisły- stolicy skoków narciarskich . Oczywiście zawitaliśmy do Malinki, gdzie znajduje się sporych rozmiarów skocznia im. Adama Małysza.  Zapora wodna w Wiśle była okazją do spaceru deptakiem po tamie, podczas którego podziwialiśmy góry, lasy oraz Jezioro Czerniańskie.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń, na pewno wrócimy tu ponownie.

poprzednia strona |1|2| z   2 następna|ostatnia

czytano: 424 razy

autor: sp3dzwonosierbowice.pl

data dodania: 2022-06-23 09:24:35

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Dzwono-Sierbowice 2, 42-436 Pilica
e-mail: dzwonosierbowice@poczta.onet.pl

tel.: 32 6735005
e-mail: dzwonosierbowice@poczta.onet.pl

Szkoła Podstawowa nr 3 w Dzwono-Sierbowicach
Poleć stronę
Zapytanie
Wersja mobilna